Zvířata z kaštanů – 7 tipů na vyrábění s dětmi

Jana Skálová - avatar
Jana Skálová
Tvořivá duše za monitorem

Kaštany jsou skvělým materiálem na vyrábění různých dekorací a hraček. Zejména děti milují tvořit zvířátka a postavičky z těchto přírodnin. Kaštany lze velmi snadno opracovávat a vytvářet z nich roztodivné tvary. Stačí jen trocha fantazie a šikovné ruce. Podívejme se na 7 tipů, jak vyrobit zvířata z kaštanů: 1. Ježek Pro vytvoření ježka budeme potřebovat…

Kaštany jsou skvělým materiálem na vyrábění různých dekorací a hraček. Zejména děti milují tvořit zvířátka a postavičky z těchto přírodnin. Kaštany lze velmi snadno opracovávat a vytvářet z nich roztodivné tvary. Stačí jen trocha fantazie a šikovné ruce. Podívejme se na 7 tipů, jak vyrobit zvířata z kaštanů:

image 7

1. Ježek

Pro vytvoření ježka budeme potřebovat asi 15 větších kaštanů. Nejprve si připravíme tělo. Vezmeme 5 kaštanů a slepíme je k sobě pomocí tavné pistole nebo lepidla. Jako nohy použijeme špejle nebo dřívka, která přilepíme. Na hlavu dáme menší kulatý kaštan a přikreslíme oči, čumáček a pusu. Teď přijde na řadu ježčí bodliny. Menší kaštany nalepujeme postupně na záda ježka ve dvou řadách. Můžeme je lehce přišpičatit nožem. A ježek je hotový!

image 8

2. Žirafa

Pro sovu budeme potřebovat:

  • špejle,
  • minimálně dva kaštany

Následně uděláme ze špejlí nohy a krk a další kaštan použijeme jako hlavu.

image 4

3. Šnek

Na šneka budete potřebovat:

  • kaštany
  • špejle
  • šišky
  • oči
  • vršky žaludů
image 5

Šnek byl inspirován videem, na které se můžete podívat zde.

image 6

4. Had

Had je jednoduchý na výrobu. Postačí nám 10-15 kulatých kaštanů různých velikostí. Kaštany navlékneme na špejli po jednom vedle sebe a slepíme je. Hlavičku můžeme udělat z většího oválného kaštanu, do kterého vyřízneme oči a jazyk z barevného papíru. Špejli zasadíme do hlavy a ocas můžeme doplnit listem. Hadovi pak už jen stačí pomocí fixů přikreslit ústa a zdobné vzory na těle.

5. Kočka

Pro kočku budeme potřebovat dva větší kaštany na tělo a větší šišku či kulatý kaštan na hlavu. Z menších kaštanů vytvoříme uši a nožičky. Ocásek můžeme udělat například z kousku drátku či slámky obtočené vlnou. Hlava, tělo, nohy a ocas se slepí k sobě. Z papíru vystřihneme tlapky, čumáček a vousy, které přilepíme. Oči nakreslíme fixem. Kočce můžeme přidat mašličku kolem krku.

6. Žába

Na žábu budeme potřebovat zelené barevné papíry. Z většího vystřihneme tělo a ze dvou menších nožičky. Kulatý kaštan použijeme na hlavu a oči vystřihneme z bílého papíru. Na tělo můžeme nalepit břišní kapsy z kaštanů. Nožičky a hlavu přilepíme na tělo. Pomocí fixů dokreslíme pusu a zdobení na zádech. Žabce můžeme vyrobit i jazýček z červeného papíru.

7. Ryba

Jednoduchou rybičku vyrobíme z oválného plochého kaštanu, ze kterého vytvoříme tělo. Hlava se dělá z menšího kaštanu, ploutev z listu a oko z papíru či korálku. Vše přilepíme na tělo, ozdobíme šupinami z barevných papírů a pomocí fixu přikreslíme ústa a oko. Rybce můžeme udělat bublinky z vaty nebo papíru.

Z kaštanů lze vyrobit spoustu dalších krásných dekorací a zvířátek. Stačí použít trochu fantazie a pomocné materiály jako jsou papíry, korálky, drátky či přírodniny. Výroba zvířátek z kaštanů je skvělá zábava nejen pro děti. Tyto přírodní dekorace potěší malé i velké a zpříjemní vám výzdobu domova na podzim.

Jaké další výrobky z kaštanů lze vyrobit?

Kaštany se dají použít k výrobě širokého spektra výrobků. Mezi ně patří například ozdoby na stromeček, dekorace na stůl nebo na stěnu, šperky, hračky a hrací figury, svícny, ozdoby na dveře nebo na okno, atd. Kaštany se dají také použít jako materiál pro malování nebo řezbářství. K výrobě těchto výrobků je vhodné použít kvalitní a pevné kaštany, které se snadno opracovávají a mají pěknou barvu a strukturu. K výrobě lze použít různé nástroje, jako jsou nože, pilky, vrtáky, brusky, atd. Důležité je dodržovat pokyny a bezpečnostní opatření při práci s těmito nástroji.

Slovo závěrem

Vyrobit zvířata z kaštanů může být zábavný a kreativní způsob, jak strávit čas, a výsledkem mohou být krásné a originální dekorace. Důležité je použít kvalitní materiály a dodržovat pokyny krok za krokem, aby výsledná zvířata byla pevná a trvanlivá.

Jana Skálová - avatar

O autorce

Jana Skálová

Píši na moje tvoření články o všem možné, co se mi zrovna připlete do cesty. Najdete zde mé vlastní návody, stejně jako články obecnějšího chatrakteru, které píši předvším za účelem, že bych si je chtěla sama v praxi vyzkoušet.

Odběr novinek

Nechte si zasílat nejlepší a nejnovější články z blogu.

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů

Často kladené otázky k článku: Zvířata z kaštanů – 7 tipů na vyrábění s dětmi

Podívejte se na časté otázky a doufáme, že vám odpovědi budou připadat užitečné.

Přejít na blog

Budete potřebovat kaštany, nějaké nástroje na řezání a modelování (například nože, pilníky nebo špachtle) a možná i nějaké lepidlo. Důležité je vymyslet si, jaký druh zvířete byste chtěli vyrobit, a pak na to navrhnout konkrétní postup výroby. Je to spíše umělecký než vědecký projekt, takže hlavním limitujícím faktorem bude vaše fantazie a schopnost řemeslné práce.

Vyrobit modely zvířat z kaštanů může být náročnější než některé jiné ruční práce, ale záleží na zručnosti a zkušenostech jedince. Pokud jsou děti zručné a trpělivé, mohou se pokusit vyrobit zvířata z kaštanů pod dohledem dospělého. Důležité je, aby děti dodržovaly pokyny a používaly správné nástroje a materiály. Pokud si nejsou jisté, mohou se pokusit vyrobit jednodušší modely, jako například zvířátka z papíru nebo modelovacího těsta. Je důležité, aby děti pracovaly pečlivě a opatrně, aby se zabránilo zranění nebo poškození materiálů.

Podobné články

Zde se můžete podívat na další podobné články s podobnými tématy.

Nápady na tvoření pro holky –⁠ 5 tipů

Tvořivost je důležitou součástí vývoje dítěte. Pomáhá rozvíjet představivost, jemnou motoriku, trpělivost a sebedůvěru. Holky milují tvořit, ať už jde o kreslení, malování, vyrábění šperků, přívěsků nebo dekorací. Existuje spousta zábavných nápadů na tvoření, které holky baví. Zde je 5…...

Nápady na tvoření pro holky - 5 tipů (1)

Kreativní tvoření pro děti: Neomezená zábava a rozvoj dovedností

Kreativní tvoření pro děti: Neomezená zábava a rozvoj dovedností Kreativní tvoření pro děti je skvělý způsob, jak podpořit jejich fantazii, rozvíjet jemnou motoriku a zlepšovat sociální dovednosti. Děti milují tvoření a objevování nových věcí, takže je důležité jim poskytnout dostatek…...

Nápady na vyrábění: Inspirace pro kreativní časy

Nápady na vyrábění: Inspirace pro kreativní časy Chcete se pustit do nějakého kreativního projektu, ale nevíte, kde začít? Nebojte se, máme pro vás spoustu napadů na vyrábění, které vás jistě nadchnou. Ať už jste začátečník nebo zkušený tvořivec, tyto nápady…...