Co je to Macrame?

Macramé neboli drhání je technika vázání uzlů, kterou mohou vzniknout krásné geometrické dekorace z provázků. Macrame (česky drhání) je krásná...

Ručně vázané

Macramé je starodávná technika tvoření textilních dekorací pomocí uzlů na šňůrách. Tato technika se používá již více než 700 let a v posledních letech opět získává na popularitě. Macramé má kořeny v evropské historii, kdy bylo používáno především k výrobě závěsů a jiných textilních dekorací.

Jak se vyrábí Macramé

Výroba macramé se skládá z vázání různých uzlů na šňůrách. Tyto uzly se vážou tak, aby vznikly různé geometrické tvary, které se poté dají použít k výrobě různých šperků a dekorací. Výroba macramé vyžaduje jen šňůry a uzly, takže můžete začít tvořit prakticky ihned.

Proč je Macramé oblíbené

Macramé se stalo oblíbeným především kvůli své jednoduchosti a schopnosti vytvářet krásné dekorace. Můžete vyzkoušet všechny druhy uzlů a tvořit různé motivy. Navíc, macramé je vhodné pro všechny věkové kategorie a nemusíte mít žádné zvláštní dovednosti, abyste mohli začít tvořit.

Různé druhy Macramé

Existuje mnoho různých druhů macramé, které se od sebe liší druhem uzlů a materiálem, který se používá. Na webu mojetvoreni.cz najdete široký výběr nápadů, kterými se můžete inspirovat

Macramé je výjimečným uměním

Technika macramé se rozvíjela po celé století a stala se populární zejména v Evropě. Dnes si můžete vyrobit šperky a závěsy, které v sobě spojují kreativitu, řemeslnou zručnost a přírodní materiály. Macramé vás může inspirovat k tvoření vlastních unikátních kousků a jeho popularita stále roste.

Uzlíky neboli macramé

Macramé je také známé jako uzlíky. Tuto techniku lze použít na všechny druhy textilních materiálů, jako jsou nitě, šňůry nebo korálky, a vyrobit tak různé dekorace, od závěsů až po šperky. V našich končinách se macramé stále rozvíjí a stává se stále více populárním.

Jana Skálová - avatar

Jana Skalová

Jsem zkušená tvořivá duše, která se nenechá odradit, ani když se jí to zase (po sté) nezýdaří, jak si vysnila. Snažím se přinášet inspiraci a dělit se o různé tipy. Doufám, že jak se bude tento web rozvíjet, budou se mi dařit psát stále detailnější a podrobnější návody, které vám co nejvíce pomohou.

Často kladené otázky k článku: Co je to Macrame?

Podívejte se na časté otázky a doufáme, že vám odpovědi budou připadat užitečné.

Přejít na blog

Podobné články

Zde se můžete podívat na další podobné články s podobnými tématy.

Macrame pro začátečníky

Vyzkoušejte dekorativní techniku Macrame pro začátečníky! Naučte se jednoduché úvazky a vytvořte si unikátní kusy pro svůj domov. Začněte svou macrame jízdu hned teď, s naším návodem....

Alt popisek: Macrame