Představení techniky

Co je to Macrame?

Macramé je starodávná technika tvoření textilních dekorací pomocí uzlů na šňůrách. Tato technika se používá již více než 700 let a v posledních letech opět získává na popularitě. Macramé má kořeny v evropské historii, kdy bylo používáno především k výrobě závěsů a jiných textilních dekorací.

Jak se vyrábí Macramé

Výroba macramé se skládá z vázání různých uzlů na šňůrách. Tyto uzly se vážou tak, aby vznikly různé geometrické tvary, které se poté dají použít k výrobě různých šperků a dekorací. Výroba macramé vyžaduje jen šňůry a uzly, takže můžete začít tvořit prakticky ihned.

Proč je Macramé oblíbené

Macramé se stalo oblíbeným především kvůli své jednoduchosti a schopnosti vytvářet krásné dekorace. Můžete vyzkoušet všechny druhy uzlů a tvořit různé motivy. Navíc, macramé je vhodné pro všechny věkové kategorie a nemusíte mít žádné zvláštní dovednosti, abyste mohli začít tvořit.

Přečíst celý článek

pro-zacatecniky

Macrame pro začátečníky

Přečíst článek
Macrame pro začátečníky - ilustrační obrázek
Macrame – co vše budete potřebovat? ilustrační obrázek

potreby

Macrame – co vše budete potřebovat?

Co potřebujete na macramé?

Nejprve budete potřebovat nějakou tu šňůru nebo přízi. Můžete se rozhodnout pro přírodní materiál, jako je bavlna, bambus nebo lněné vlákno. Nebo se můžete pro něco modernějšího rozhodnout, jako je umělá hedvábí. Na trhu existuje obrovské množství možností, takže vyberte ten nejlepší materiál pro našeho boho stylu. Pokud už máte svůj materiál, můžete zakoupit si základní pomůcky pro macramé. Ty mohou zahrnovat špičky, držáky a další pomůcky. Také je možné, že budete potřebovat obyčejnou nůžku, jehlu nebo malý střihací nůž pro udržování délky šňůry nebo příze. Kromě toho by měla být také rozčesávačka, aby se příze po uzlíkování dobře rozčesávaly.

Přečíst celý článek

Všechny články na téma Macrame

Všechny články, které na našem blogu na toto téma vyšly.