Fimo – co vše budete potřebovat? ilustrační obrázek

Fimo je polymerová hmota, kterou můžete lehce modelovat. Můžeme ji najít ve třech variantách – Fimo Soft, Fimo Effect a Fimo Classic. Všechny rodiny Fimo nabízejí různé tvary, barvy a struktury. Můžete je použít pro výrobu všemožných figurek, dekorací, ozdob, šperků a dalších. Měkkou hmotu Fimo Soft můžete dobře modelovat již po krátkém ručním hnětení. Hotový výrobek se pak vypéká v troubě po dobu 20 až 30 minut, aby se stává pevnou a odolnou. Tento článek se bude věnovat tomu, co vše budete potřebovat na tvorbu s Fimo hmotou.

Nástroje a základní potřeby

Na práci s Fimo hmotou budete potřebovat různé nástroje a základní potřeby. Mezi ty nejpoužívanější patří například váleček na vytváření plátků, nožů pro řezání fimosu i jiných předmětů, formiček pro tvarování a profilování výrobků a tak dále. K hlavním pomůckám při práci s Fimo patří také vhodná podložka a A4 listy. Na setření rukou a nožů použijte suché hadříky nebo papírové kapesníky. K výrobě skla a metalických efektů můžete také použít kovové plátky nebo Air-Dry Clay měď.

Fimo sadové produkty

Sada Fimo obsahuje všechny základní potřeby. Jakožto všestranná sada Fimo Soft obsahuje 10 polymerových hmot, váleček, nož, kovové plátky, podložku a A4 list. To je skvělé, protože se nemusíte starat o to, co vše budete potřebovat. Fimo sadové produkty se také občas liší svým obsahem a mohou být navíc doplněny různými nástroji, například strojky na nudle, formičkami, tužkami. Takové sady jsou velmi vhodné pro děti i dospělé, kteří se chtějí seznámit se základními nástroji Fimo. Tyto sady mohou být také dodávány formou „MUST-HAVE“ balíčků pro modelování, kde je vše co potřebujete pro rychlé a kvalitní zpracování Fimo.

Rychlé dodání

Všechny pomůcky a potřeby, které vám budou sloužit pro práci s Fimo, můžete snadno a rychle objednat. Nabízíme vám všestrannou širokou nabídku modelovacího potřeb a pomůcek, Fimo sady i jednotlivé Fimo hmoty. Vyberte si tu, která nejlépe vyhovuje vašemu stylu tvorby a budete mít vše, co potřebujete pro výrobu hotových výrobků přímo doma. Dodáváme vše na vaši adresu v co nejkratší době.

Vše výše uvedené jsou základní věci, které budete potřebovat pro práci s Fimo. Je však ještě spousta dalších nástrojů a potřeb, které mohou vaší práci usnadnit a dodat ji úplně nový rozměr. Fimo je skvělým materiálem pro vytváření všemožných výrobků pro potěšení celé rodiny. Vyberte si, co vše budete potřebovat, a pusťte se do tvůrčího modelování.

Doplňkové pomůcky

Fimo hmota se může také kombinovat s dalšími materiály, jako jsou textilní materiály, které se často používají při výrobě různých šperků. K oživení vašich výrobků můžete přidat perly, kamínky, korálky, střapce, kroužky nebo rebriky. Tyto pomůcky by měly být vybrány velmi pečlivě a starostlivě. Nezapomeňte na adekvátní ochranu pracovního prostoru a nástrojů. K dalším potřebám patří i opravářské hmoty pro údržbu, malování nebo jiné zlepšovací práce.

Pecení

Jakmile dokončíte své zpracování fima hmoty, měli byste jej před využitím dále pečlivě vypéct. Měkká Fimo Soft se vypéká v troubě při 110 °C po dobu 20 až 30 minut, dokud není hotový výrobek tvrdý a odolný. Aby se zabránilo špatnému zabarvení, měli byste svou Fimo položit do peci na alobalu. Příliš dlouhé přepékání může vaši Fimo poškodit, protože se po něm může stát měkkou a neodolnou. Fimo Classic a Effect vypékejte při konstantní teplotě 130 °C.

Tiskárna 3D

Tiskárna 3D je dalším skvělým nástrojem pro práci s Fimo hmotou. S tiskárnou 3D můžete vytvářet složitější 3D modely a figurky. Pomocí ní lze také tvořit různé geometrické tvary, které byste jinak nemohli vytvořit ruční prací. Tiskárna 3D snadno zrychluje zpracování a výrobu hotových výrobků s Fimo. Je to skvělé, protože ušetří hodně času a materiálu. Ujistěte se, že vyberete správný typ tiskárny pro práci s Fimo.

Odstranění chyb

Ať už jste pracovali s jakoukoli Fimo hmotou, měli byste se ujistit, zda nedochází k žádným chybám. Pokud narazíte na nějaké vady, můžete je odstranit pomocí jednoduchých opravářských hmot. Hotový výrobek pak můžete po dokončení mozaiky nebo přidávání detailů otřít alkoholem nebo silikonovým olejem. To z něj udělá krásný lesklý povrch bez nečistot. Nyní můžete pokračovat do další fáze a vložit své výrobky do stylu, který se vám líbí.

Často kladené otázky k článku: Fimo – co vše budete potřebovat?

Podívejte se na časté otázky a doufáme, že vám odpovědi budou připadat užitečné.

Přejít na blog

Jana Skálová

Jsem zkušená tvořivá duše, která se nenechá odradit, ani když se jí to zase (po sté) nezýdaří, jak si vysnila. Snažím se přinášet inspiraci a dělit se o různé tipy. Doufám, že jak se bude tento web rozvíjet, budou se mi dařit psát stále detailnější a podrobnější návody, které vám co nejvíce pomohou.

Podobné články

Zde se můžete podívat na další podobné články s podobnými tématy.

Fimo pro začátečníky

Začínáš s Fimem? Nauč se základy pro tvoje první módní doplňky i sošky. Získej tipy, jak rychle pochopit techniky používané v módním Fimu a navrhni krásné a originální výrobky!...

Fimo pro začátečníky - ilustrační obrázek

Co je to Fimo?

V našem článku Co je to fimo? se dozvíte, jak s fimo hmotou zacházet, jak se vyrábí a jak se dá fimo hmota využít pro tvoření různých odstínů....