Macramé je starodávná technika tvoření textilních dekorací pomocí uzlů na šňůrách. Tato technika se používá již více než 700 let a v posledních letech opět získává na popularitě. Macramé má kořeny v evropské historii, kdy bylo používáno především k výrobě závěsů a jiných textilních dekorací.

Jak se vyrábí Macramé

Výroba macramé se skládá z vázání různých uzlů na šňůrách. Tyto uzly se vážou tak, aby vznikly různé geometrické tvary, které se poté dají použít k výrobě různých šperků a dekorací. Výroba macramé vyžaduje jen šňůry a uzly, takže můžete začít tvořit prakticky ihned.

Proč je Macramé oblíbené

Macramé se stalo oblíbeným především kvůli své jednoduchosti a schopnosti vytvářet krásné dekorace. Můžete vyzkoušet všechny druhy uzlů a tvořit různé motivy. Navíc, macramé je vhodné pro všechny věkové kategorie a nemusíte mít žádné zvláštní dovednosti, abyste mohli začít tvořit.

Různé druhy Macramé

Existuje mnoho různých druhů macramé, které se od sebe liší druhem uzlů a materiálem, který se používá. Na webu mojetvoreni.cz najdete široký výběr nápadů, kterými se můžete inspirovat

Macramé je výjimečným uměním

Technika macramé se rozvíjela po celé století a stala se populární zejména v Evropě. Dnes si můžete vyrobit šperky a závěsy, které v sobě spojují kreativitu, řemeslnou zručnost a přírodní materiály. Macramé vás může inspirovat k tvoření vlastních unikátních kousků a jeho popularita stále roste.

Uzlíky neboli macramé

Macramé je také známé jako uzlíky. Tuto techniku lze použít na všechny druhy textilních materiálů, jako jsou nitě, šňůry nebo korálky, a vyrobit tak různé dekorace, od závěsů až po šperky. V našich končinách se macramé stále rozvíjí a stává se stále více populárním.

Často kladené otázky k článku: Co je to Macrame?

Podívejte se na časté otázky a doufáme, že vám odpovědi budou připadat užitečné.

Přejít na blog

Macramé je technika vázání uzlů na šňůry používaná k výrobě dekorací, závěsů a šperků.

Drhání se týká výroby koberců z přírodních materiálů, zatímco macramé se týká výroby dekorací, šperků a závěsů pomocí vázání uzlů na šňůry.

Macramé se vyrábí tím, že se uzly tvoří na šňůrách pomocí specifických technik. Tyto uzly pak tvoří vzor, který může být použit pro dekorace, závěsy nebo šperky.

Macramé se často používá jako dekorační prvek v interiérech, jako jsou závěsy nebo šperky. Tuto techniku lze také nalézt v různých oblastech Evropy a našich krajin.

Jana Skálová

Jsem zkušená tvořivá duše, která se nenechá odradit, ani když se jí to zase (po sté) nezýdaří, jak si vysnila. Snažím se přinášet inspiraci a dělit se o různé tipy. Doufám, že jak se bude tento web rozvíjet, budou se mi dařit psát stále detailnější a podrobnější návody, které vám co nejvíce pomohou.

Podobné články

Zde se můžete podívat na další podobné články s podobnými tématy.

Macrame – co vše budete potřebovat?

Pojďte se dozvědět jaké suroviny, materiály a nástroje budete potřebovat pro krásnou macramu! Zkuste si sami vytvořit předměty se stylovou a unikátní textilní technikou a přidejte si do svého domova příjemný dotek bohémského stylu....

Macrame – co vše budete potřebovat? ilustrační obrázek

Macrame pro začátečníky

Vyzkoušejte dekorativní techniku Macrame pro začátečníky! Naučte se jednoduché úvazky a vytvořte si unikátní kusy pro svůj domov. Začněte svou macrame jízdu hned teď, s naším návodem....

Macrame pro začátečníky - ilustrační obrázek